SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffeservis 7041321
nr 704 1321
Kaffeservis
3 delar, nysilver, Tidigt 1900-tal
Utrop:
300 kr
måndag 20 juni 2011
kl 18:30:40
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.